Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ MEMURLARININ YÜZÜ GÜLDÜ
Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe
Bakırköylüler Aşure Gününde Kenetlendi
Kentsel Dönüşümü Ötelemeyin Deprem Değil İhmal Öldürür
KÜÇÜKÇEKMECE GÖL ŞENLİĞİ 30 BİN KİŞİYİ AĞIRLADI
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.8124 5.8228
  Euro 5.3410 5.3764
 
 Hava Durumu 

   
Kitaplar Devletten, Defterler Sultangazi Belediyesi’nden
 
 Kitaplar Devletten, Defterler Sultangazi Belediyesi’nden

Kitaplar Devletten, Defterler Sultangazi Belediyesi’nden

 Tarih : 7.9.2011 22:35:10


Eğitim hizmetlerine öncelik veren Sultangazi Belediyesi, ilköğretim ve lisede eğitim gören tüm öğrencilere ücretsiz defter dağıtımı yapıyor.

 

Eğitim hizmetlerine öncelik veren Sultangazi Belediyesi, ilköğretim ve lisede eğitim gören tüm öğrencilere ücretsiz defter dağıtımı yapıyor. Eğitime destek çerçevesinde yapılan kampanya ile ilçede bulunan 90 bin öğrenciye çeşitli ebatlarda 540 bin defter dağıtılacak.  

 

Eğitim; ülkemizin geleceği olan, çocuklarımız ve gençlerimiz için vazgeçilmez öneme sahip

bir gereklilik, bir hak ve aynı zamanda anayasal bir zorunluluk. Şimdi, hep birlikte; çocuklarımızın kocaman yüreklerini hayata hazırlama zamanı.

 

Sultangazi Belediyesi yeni ders yılının heyecanını öğrencilerle birlikte paylaşıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim ve lisede okuyan öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımını aralıksız sürdürüyor. Sultangazi Belediyesi de ilköğretim ve lisede okuyan tüm öğrencilerimize destek oluyor. Bu doğrultuda Sultangazi’de okuyan 90 bin öğrenciye çeşitli ebatlarda 540 bin defterin ücretsiz olarak dağıtımı yapılacak.

 

Eğitime desteğin öncelikli hizmetler arasına olduğunu ifade eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Eğitim yuvalarımızın fiziki kalitesini arttırmak, eğitim malzemelerinin eksikliklerini gidermek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Sınıflarda öğrenci sayılarını 30’lara düşürmek için yeni okul binalarının temellerini attık ve atmaya devam edeceğiz. Öte yandan okullarımızın boya badana ihtiyaçlarını karşılarken,  Yavrularımızın, oyun alanları olan okul bahçelerini asfaltladık, ağaçlandırma çalışmalarını yaptık. Hijyen bir ortamda eğitim almalarını sağlamak için okul ve sınıflarınızı dezenfekte ettik. Tüm bu çalışmalar çocuklarımızı daha iyi ve daha güzel yarınlar hazırlamak için” dedi.

SULTANGAZİ’YE YENİ OKUL BİNALARI

Sultangazi Belediyesi’nin eğitime yönelik desteği yalnızca defter dağıtımıyla sınırlı değil. Sultangazi Belediyesi tarafından iki yıllık süreçte 15 okul arsası üretilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi.  Bu alanlara yapılan okullardan üçü geçtiğimiz yıl eğitime açılırken beş tanesinin de temeli atıldı.

Öte yandan tüm okullarımızın boya ve tadilat işlerinin yanı sıra okul bahçeleri de asfaltlanıyor. Yıl sonunda ise eğitim, spor ve kültür alanlarında başarılı olan öğrenciler ise yurtiçi ve yurtdışı gezilerle ödüllendiriliyor. 


  Editör :  Yöntem Gazetesi

4144 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Eğitim

  Yorum ( 1 )   

 ali

Tarih:12.9.2011 13:29:05  

  Ayrımcılık

Bunları ; Bu kampanyadan Sultangazide ikamet eden, farklı ilçelerde okuyan öğrencilerin yararlanmayacağını, sadece ilçe sınırları içerisindeki okullarda okuyanlara dağıtılacağını, Sultangazili olup bundan yararlanamayacak binlerce öğrenci olduğunu biliyor musunuz.
  Sayfalar : İlk Sayfa - [1] - Son Sayfa

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
Bakırköy’de Yılan Hikayesine Dönen Kentsel Dönüşüm
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 992
 Dün : 8092
 Toplam : 14802497
 Ip No : 18.208.187.169
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.