Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
Atakent Kadın Meclisinden Çocuk İstismarına Tepki
Bülent Kerimoğlu’ndan Vatandaşa Maske Uyarısı
İCRA MAHKEMESİ BAKIRKÖY BELEDİYESİNİN İTİRAZINI RET ETTİ
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ YENİDEN PERDE DEDİ
Küçükçekmece Belediyesi’nde başkanlık katı kapıları vatandaşa kapandı!
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.1593 7.1722
  Euro 6.7664 6.8112
 
 Hava Durumu 

   
Bakan Dinçer "Akıllı tahta olmayan okul kalmayacak"
 
 Bakan Dinçer "Akıllı tahta olmayan okul kalmayacak"

Bakan Dinçer

 Tarih : 3.10.2011 01:57:05


Eğitim dünyasında önemli bir yere sahip olan Çınar Koleji’nin, Büyükçekmece Kampüsü açıldı.

 

 

Eğitim dünyasında önemli bir yere sahip olan Çınar Koleji’nin, Büyükçekmece Kampüsü’nün açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 4 yıl içinde tüm devlet okullarının akıllı tahta ile donatılacağını ve eğitim kalitesinin dünya standartlarının üstüne çıkarılacağını söyledi.

 

Özel Çınar eğitim Kurumlarının Büyükçekmece Kampüsü açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, İstanbul Milletvekilleri Şirin Ünal, Tülay Kaynarca, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Büyükçekmece Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni ve Özel Çınar Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Veysel Kafalı, çok sayıda öğretmen, veli ile vatandaşlar katıldı.

 

Yoğun ilgi gören açılış töreninde  konuşan Çınar Koleji Kurucu Müdürü  Veysel Kafalı, eğitimin hayatımızda çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, “Geleceğimizin daha aydınlık daha çağdaş olması için hep birlikte çalışıyoruz. Çınar Koleji eğitimlerinde en son teknolojiyi kullanıyoruz. Sınıflarda akıllı tahta ile eğitim yapılırken öğrencilere de IPAD ile derslerini takip ediyor. Ayrıca farklı sosyal faaliyetlerinde bulunduğu kolejde öğrencilere bilgi ve becerilerine göre katılabiliyorlar. Milli Eğitim Bakanımızın da açılışımızda bulunması bizleri çok mutlu etti” diye konuştu.

Çınar Koleji’ni anlatan sinevizyon gösterisinin ardından Çınar Koleji Büyükçekmece Kampüsü’nde İlköğretim öğrencisi Beyza Sönmez “Çiçek olalım” adlı şiiri okudu.

 

BELEDİYELERDEN DESTEK İSTEDİ

 

Törende konuşan Bakan Dinçer, "Uzun zamandan bu yana Türkiye'deki eğitim sorunları üzerine çalışıyoruz. Bu gördüğümüz okullar, sorunların aşılacağı konusunda bizi umutlandırıyor. Eğitim sistemimizde çok önemli altyapı sorunları var. Bu sorunların tek seferde üstesinden gelemiyoruz. 2003 yılından bu yana 163 bin derslik kuruldu" dedi. Okullara yönelik elektronik tahta projesine değinen Dinçer, "Proje bize ait ve maliyeti ucuz. 4 yılda tamamlanmasını planlıyoruz. İlk olarak 5 ve 9. sınıflarda kullanılacak. Eğitimin en önemli öğesi öğretmendir. Mekanları sevdiren, o mekanın içinde yaşayan insanların davranışlarıdır. Tüm Türkiye'deki öğretmenlere sesleniyorum. Biliyorum çok ağır şartlarda çalışıyorsunuz. Okullarımızın açıklarını hissettirmeyecek olan, öğretmenlerdir" diye konuştu. Dinçer, velilere de seslenerek, "Çocuklarımızı yalnız bırakmayalım. Hayat sadece sınavdan ibaret değil. Tek yönlü bir yönlendirme yapmayalım. Okullar sadece derslikten ibaret değildir. Okullarda velilerin, mahallenin hakkı vardır" açıklamasında bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okulların daha fazla etkinlik yapabilmesi konusunda belediyelerden de yardım istedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Okul Müdürü Veysel Kafalı tarafından Bakan Dinçer’e doğal çınar yaprağı üzerine ismi yazılmış tablo hediye edildi.

 

Kurdelayı keserek; İlköğretim, Anadolu ve Fen liselerinin aynı anda açılışını gerçekleştiren Bakan Dinçer, öğrencilerin folklor gösterisini ilgiyle izledi ve Müdür Kafalı ile birlikte sınıfları gezerek bilgi aldı.


  Editör :  Yöntem Gazetesi

10665 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Eğitim

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
CHP’lilerin Sorunu Parti değil Partiyi Yönetenler mi?
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 8584
 Dün : 8452
 Toplam : 18090909
 Ip No : 18.204.55.168
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.