Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
Asım Köksal Muş Açıklama Yapacak mı?
Bakırköy Belediyesi’nde Emre Belözoğlu’na Torpil mi Yapılıyor ?
Öküz Öldü Ortaklık Bitti mi?
CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi?
Taner Kazanoğlu’ndan Ses Getirecek Açıklamalar
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.8598 5.8703
  Euro 5.2268 5.2615
 
 Hava Durumu 

   
Küçükçekmece”de Ustalar Bir araya Geldi
 
 Küçükçekmece”de Ustalar Bir araya Geldi

Küçükçekmece”de Ustalar Bir araya Geldi

 Tarih : 19.11.2012 06:03:17


Sesi ve yorumuyla dinleyeni büyüleyen TRT İstanbul Radyosu Türk Müziği sanatçısı Melihat Gülses, tambur sanatçısı eşi Necip Gülses ile birlikte, Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’ne konuk oldu.

 

Neyzen Burcu Karadağ moderatörlüğünde düzenlenen ‘Usta Performanslar’ programına katılan usta isimler, müzik kariyerlerinden, aile yaşamlarına dek birçok konuda samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Türk müziğinin en önemli enstrümanlarından ney ve tamburun buluşmasında, Melihat Gülses’in söylediği şarkılar programa damga vurdu.

 ASGARİ MÜŞTEREKTE BİRLEŞMEK GEREKİYOR’

Müzik camiasında sanatla uğraşan evli çiftler arasında örnek teşkil eden Gülses çifti,  29 yıllık mutlu evliliklerinin sırrını şöyle açıkladı:

 

“ Meslektaş olmak bizim en büyük avantajımız. Çünkü bizden daha iyi bizi anlayan olamaz. Sanatçının günü, saati, mekanı belli olmaz. Bizim işimiz için birbirimizden ayrı kalmalarımız, birbirimizi özlememizi ve asgari müşterekte birleşmemizi sağladı. Sevgi, saygı, eğitim bir araya gelince ve de yaptığımız işin bilincinde de olunca mutluluğu yakalamamak mümkün değil.

SANATÇILARA DEĞER VERİLMİYOR’

Sanatçıların değer bulmadığı bir ülkede yaşıyoruz’ diyerek sitemkar konuşan çift, çocuklarının müzikle ilgilenmesinden yana olmadıklarını belirterek “ Kızımız Neva, zaten yetenekli olduğu için müziğe yöneldi. Oğlumuzun futbola eğilimi vardı. Malum, bu ülkede futbolcular, sanatçılardan daha fazla değer görüyor. Ancak o da şimdilerde müzikle ilgileniyor. Çünkü sanat içine doğdular.” diye konuştu.

KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ HIZLA YAYILIYOR’

Tambur sazındaki başarısı, yetiştirdiği öğrenciler ve besteleriyle tanınan Necip Gülses ise, İstanbul’da kültür ve sanat etkinliklerinin hızla yayıldığına dikkat çekerek, sanatçıların bu durumdan memnuniyetini ifade etti. Bu etkinliklerin dinlemesini bilen bir seyirci kitlesi oluşturduğunun altını çizen Gülses, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’a kültüre ve sanata katkılarından dolayı teşekkür etti.

 AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Programa; Türk Müziği’nin son yıllardaki en iyi solistlerinden biri olan Melihat Gülses’in ney ve tambur eşliğinde söylediği sanat müziğinin en sevilen parçaları damga vurdu. Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören müzik ziyafeti ayakta alkışlanırken program; Melihat Gülses’in  İncesaz grubu solistliğinde seslendirdiği  dillere destan olan ‘Çok Aşığın Var Diyorlar’ şarkısı ile son buldu.


  Editör :  Yöntem Gazetesi

1369 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Kültür Sanat

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
Bakırköylüler Kime Oy Vermeyeceğini Biliyor
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 6288
 Dün : 9568
 Toplam : 13247449
 Ip No : 3.90.56.90
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.