Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
Asım Köksal Muş Açıklama Yapacak mı?
Bakırköy Belediyesi’nde Emre Belözoğlu’na Torpil mi Yapılıyor ?
Öküz Öldü Ortaklık Bitti mi?
CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi?
Taner Kazanoğlu’ndan Ses Getirecek Açıklamalar
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.8598 5.8703
  Euro 5.2268 5.2615
 
 Hava Durumu 

   
Engelleri Tiyatro İle Aşıyorlar
 
 Engelleri Tiyatro İle Aşıyorlar

Engelleri Tiyatro İle Aşıyorlar

 Tarih : 3.6.2013 02:03:34


Esenlerli engelliler, engellerini tiyatro oynayarak aşıyor. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün eğitim verdiği engelliler, izleyiciler ile buluştu.

 

Engellilerin her zaman yanında olan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, engellilerin sosyal hayata adapte olması ve kendilerine imkân verildiğinde neleri başarabileceklerini göstermek için engellilere yönelik özel tiyatro eğitimleri düzenledi. Ocak ayından itibaren tiyatro eğitimi alan engellilerin her biri artık usta tiyatroculara taş çıkarırcasına oyunlarını sergilemeye başladılar. Amatör engelli oyuncular, ilk tiyatro oyunlarını da Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda ailelerine sundular. Tiyatro oyununu, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Özcan Hamza, Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Kahveci, Esenler’deki engelli derneklerinin başkanları ve çok sayıda engelli ailesi izledi.

TİYATROCULARA TAŞ ÇIKARDILAR

İlk programlarını sunmanın sevinç ve heyecanı içinde olan engelliler, radyo tiyatrosu ile gösterilerine başladılar. Görme engelli bir gencin komedi gösterisiyle devam eden program, şarkı ve türkülerle devam etti. İzleyenler, "Fikrimin İnce Gülü" şarkısıyla hüzünlenirken, "Ankara'nın Bağları" türküsüyle de eğlenceli dakikalar geçirdiler. Sergiledikleri performanslarla izleyicileri kendine hayran bırakan engelliler, oynadıkları "Ocak" isimli tiyatro oyunu ile de usta tiyatroculara taş çıkardılar.  Engellilere tiyatro eğitimi veren Osman Uzun da, oyuncularının performansını çok beğendiğini belirterek, "Engellilerin ne arkasında, ne de önünde olmalıyız. Onların yanlarında olacağız" dedi.

YETER Kİ İMKÂN VERİLSİN

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, engellilerin oynadığı tiyatro oyunun kendisinin bir hayali olduğunu belirterek, "Engelli ailelerini ikna etmek kolay değildi. Zor oldu ancak haklı olduğumuz ortaya çıktı. Onlar mutlu oldu, aileler olarak sizler de mutlu oldunuz. Biz ise sizleri görünce çok daha mutlu olduk. İmkân verildiğinde engelli kardeşlerimizin neler başarabileceğini hep birlikte görmüş olduk" dedi.

Program, Ortopedik Engelliler Derneği’nin tiyatro eğitmeni Osman Uzun'a plaket takdimi ile sona erdi. Program sonrasında ortopedik engelli Sümeyye Garip'in çizdiği resimlerin yer aldığı sergi de, davetliler tarafından büyük ilgi gördü.


  Editör :  Yöntem Gazetesi

1591 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Kültür Sanat

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
Bakırköylüler Kime Oy Vermeyeceğini Biliyor
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 6344
 Dün : 9568
 Toplam : 13247505
 Ip No : 3.90.56.90
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.