Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
Atakent Kadın Meclisinden Çocuk İstismarına Tepki
Bülent Kerimoğlu’ndan Vatandaşa Maske Uyarısı
İCRA MAHKEMESİ BAKIRKÖY BELEDİYESİNİN İTİRAZINI RET ETTİ
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ YENİDEN PERDE DEDİ
Küçükçekmece Belediyesi’nde başkanlık katı kapıları vatandaşa kapandı!
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.1593 7.1722
  Euro 6.7664 6.8112
 
 Hava Durumu 

   
Yahya Göktaş; Hukuka Uymayan İşe Bulaşmam
 
 Yahya Göktaş; Hukuka Uymayan İşe Bulaşmam

Yahya Göktaş; Hukuka Uymayan İşe Bulaşmam

 Tarih : 18.5.2017 16:53:57


Geçtiğimiz günlerde İncirli Caddesi üzerinde yıkımı gerçekleştirilen ÇAPARİST isimli mekan sahibinden kafaları karıştıran bir açıklama duyduk.

 

 

Geçtiğimiz günlerde İncirli Caddesi üzerinde yıkımı gerçekleştirilen ÇAPARİST isimli mekan sahibinden kafaları karıştıran bir açıklama duyduk. Kent Yaşam Gazetesi’nde Selvi Sarıtaç imzasıyla yer alan haberde işletme sahibi Ahmet Aykut’a işletme ruhsatı almak için Bakırköy Belediyesi CHP Meclis Üyesi Yahya Göktaş kendisine yardımcı olmak için söz vermiş. İddiasını bir adım daha öteye taşıyan Aykut, ruhsat alabilmek için el altından birilerine de para vermiş. Bakırköy’ün en popüler, en medyatik, en hayırsever, en çok sevilen vatandaşın her zaman yanında yer alan sorunların çözülmesi için canla başla çalışan meclis üyelerinden biri olan Yahya Göktaş, verdiği sözünü de tutmuş ve Ahmet Aykut’u Bakırköy Belediyesinde ruhsat alabilmesi için ilgili kişilerle tanıştırıp ruhsatın alınmasına vesile olmuş. Tüm bu uğraşılar sonunda da ruhsat alınmış.

RUHSAT VERİLDİ İŞLETME YIKILDI

Bakırköy Belediyesi işletmeye ruhsat verdikten bir süre sonra hukuksuz yapılaşma gerekçesiyle ihbarda bulunmaksızın yıkıma gelmiş. Ahmet Aykut yıkım ekipleriyle beraber gelen Başkan Yardımcısı Mehtap Zeynep Zeytin’e el altından bir sürü para aldınız. 184. Maddeyi (184. Madde imar kirliliğine neden olma) kaldıracağınızı söylemiştiniz. Önce ruhsat verdiniz şimdi neden yıkıyorsunuz? Şeklinde tepkilerini dile getirince Mehtap Zeynep Zeytin, size kim söz verdiyse ona gidin işlerinizi o düzelsin şeklinde bir açıklama yapmış. Sonrasında da yıkımı gerçekleştirmiş. 184. Maddenin birinci fıkrası ; Yapı ruhsatiyesi  almadan veya ruhsata aykırı şekilde bina yapan kişiler bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır der.  Başkan Yardımcısı Zeytin’e sormak lazım, inşaat süresince Yahya Göktaş’ın Ahmet Aykut’un tanışmasına vesile olduğu belediye yetkilileri ya da mıntıka mühendisleri inşaat süresinde hiç mi denetleme yapmadılar? Çaparist’le ilgili hiç mi tutanak tutmadılar? İşletmeye tebligat yapmadan neden direkt yıkıma geldiler.

GÖKTAŞ’TAN ZORUNLU AÇIKLAMA

Yıkım esnasında işletme sahibi tarafından ismi gündeme getirilen Yahya Göktaş, zan altında kaldığını düşünerek, Kent Yaşam Gazetesi’ne bir açıklama yapmış. Hukuksuz hiçbir işe karışmayacağını ifade eden Göktaş, böylesine bir yanlış anlaşılmayla karşı karşıya kalıp gündeme gelmekten duyduğu derin üzüntüyü dile getirmiş. Göktaş, açıklamasında işletme sahibinin mensubu olduğu partili olması sebebiyle, ortak dostları olan Kamber Doğan ve Oğuz Güney’in ricası üzerine Aykut’u yalnızca ilgili kişilerle tanıştırdığını, sonrasında da kendisiyle hiçbir şekilde irtibatının olmadığının altını çizmiş.  Sayın Göktaş , madem hukuka karşı bu kadar saygılı bu kadar duyarlıydınız neden “KOÇ GİBİ YOLSUZLUK” haberi çıktığında da aynı duyarlılığı  göstermediniz de haberde adı geçenler hakkında soruşturma açıldı.

 

SORU : Konudan haberdar olan Bakırköylülerin merak ettiği gibi benimde kafama takıldı. Çaparist’e ruhsat verilme sürecinde Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nın haberi var mıydı, yok muydu? Yoksa önce ruhsat sonra yıkım işlemi gelecekte Belediye Başkan adaylığını düşündüğü söylenen Yahya Göktaş’ı karalama operasyon algısı mı?

 

YORUM HABER : Yılmaz BACACI

FOTOĞRAF : Sosyal Medyadan Alıntı

 

 


  Editör : Yılmaz Bacacı

9735 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yılmaz Bacacı

 Kategori ¬ Özel Haber

  Yorum ( 1 )   

 fettah karamumcu

Tarih:6.7.2017 14:35:31  

  firildak yahya

sayin yahya göktas öküzün yalakasi kasap bicagini yalarmis üc seyden uzak durun derler YALANCIDAN- YALAKADAN -YAVSAKTAN ücüde sende var bir saniyesine bile hükmedegimiz bir dünya icin bu kadar firildak olmaya gerek yok adalet yürüyüsünde chp li yetkililer ile fotoraf cektirmek icin yapmadigin saklabanlik yok ayiptir
  Sayfalar : İlk Sayfa - [1] - Son Sayfa

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
CHP’lilerin Sorunu Parti değil Partiyi Yönetenler mi?
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 8560
 Dün : 8452
 Toplam : 18090885
 Ip No : 18.204.55.168
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.