Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
İsmail Küçükkaya Bülent Kerimoğlu’na sesleniyor; Üç Maymunu oynamayınız
Bülent Kerimoğlu’nun 2019 Yılı İlk İcraatı; İBB’ni Yıktığı Kafe Yeniden Yapılanmaya Başlamış
Bakırköylüler Dost Sofrasında Bir araya Geldi
Bakırköy Ak Gençlik İftarda Buluştu
Asım Köksal Muş Açıklama Yapacak mı?
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.8826 5.8932
  Euro 5.4229 5.4589
 
 Hava Durumu 

   
İsimleri Değişti Biri Yıkılmadı Biri Açıldı İncirli caddesi üzerinde bulunan Yaz Kafe ismi değişti.İsimleri Değişti Biri Yıkılmadı Biri Açıldı bakırköy, bakırköy, bakırköy,"> İncirli caddesi üzerinde bulunan Yaz Kafe ismi değişti. bakırköy, bakırköy, bakırköy, bahçelievler, bağcılar, istanbul">
 
 İsimleri Değişti Biri Yıkılmadı Biri Açıldı

İsimleri Değişti Biri Yıkılmadı Biri Açıldı

 Tarih : 31.12.2017 23:32:14


İncirli caddesi üzerinde bulunan Yaz Kafe ismi değişti.

 

İncirli caddesi üzerinde bulunan Yaz Kafe ismi değişti yıkımı durdu. Aynı cadde üzerinde bulunan ve Bakırköy Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştiren Çaparist isimli mekan da isim değişikliği yaparak ruhsat almış demek ki keramet isimlerdeymiş.

Beşir Göğüş parkta yapılan yaz kafe isimli işletme hakkında İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gökhan Yılmaz imzasıyla encümen onayı alınarak yıkım kararı alınması istendi. Yılmaz “Tasarrufu İBB’de olan ve ana arterlerde kalan 08.03. 2004 tasdik tarihli Bakırköy merkez uygulama imar planlarında “çocuk bahçesi” fonksiyonunda olan yerin 775 sayılı yasa doğrultusunda encümen kararı alınması beklemeden yıkım işleminin yapılması ve neticesinden başkanlığımıza ve ilgilisine bilgi verilmesi” hususunu içeren bir karar alınmıştı. Aradan geçen üç aylık bir sürede yaz kafeyle ilgili bir yaptırım uygulanmadı. Bu sürede isim değişikliğine gidilen yaz kafe faaliyetlerine başlamış. Görünen o ki yıkım kararı yaz kafe isimli mekana alınmış olmalı, İBB yeni ismiyle açılan kafe için yeni bir yıkım kararı mı alacak yoksa Bakırköy Belediyesi mi yıkım kararı alacak? İBB ve Bakırköy Belediyesi yetkilileri bence siz isimler için değil de ada parsel numarası için yıkım kararı çıkarın işi şansa bırakmayın.

Çaparist Oldu Strom

Geçtiğimiz aylarda İncirli Caddesi üzerinde yıkımı gerçekleştirilen ÇAPARİST isimli mekan ismini strom yaparak faaliyetlerine başlamış. Bakırköy Belediyesi çaparist isimli işletmeye ruhsat verdikten bir süre sonra hukuksuz yapılaşma gerekçesiyle ihbarda bulunmaksızın yıkıma gelmiş. Ahmet Aykut yıkım ekipleriyle beraber gelen Başkan Yardımcısı Mehtap Zeynep Zeytin’e el altından bir sürü para aldınız. 184. Maddeyi (184. Madde imar kirliliğine neden olma) kaldıracağınızı söylemiştiniz. Önce ruhsat verdiniz şimdi neden yıkıyorsunuz? Şeklinde tepkilerini dile getirince Mehtap Zeynep Zeytin, size kim söz verdiyse ona gidin işlerinizi o düzelsin şeklinde bir açıklama yapmış. Sonrasında da yıkımı gerçekleştirmiş. Bakırköy Belediyesi yetkililerine sormak lazım strom açılırken 184 maddeye uygun halde mi açıldı, yoksa M. Zeynep Zeytin’in söylediği gibi ruhsat için kim söz verdiyse isim değişikliği yapın sözümüzü yerine getirelim mi dedi? Bakırköy Belediye yetkililerine sormak lazım, isim değişikliğinde yıkım duruyor, isim değişikliğinde ruhsat veriliyorsa, hakkında encümen tarafından yıkım kararı alınan Bakırköyspor Vakfı isim değiştirmiş olsaydı yıkımı durdurulacak mıydı?


YORUM HABER- FOTOĞRAF : Yılmaz BACACI  

 

 


  Editör :  Yöntem Gazetesi

869 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Güncel Olaylar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
Tehdit Bülent Kerimoğlu’nda alışkanlık haline gelmiş.
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 3008
 Dün : 9520
 Toplam : 13701537
 Ip No : 34.229.126.29
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.