Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
İsmail Küçükkaya Bülent Kerimoğlu’na sesleniyor; Üç Maymunu oynamayınız
Bülent Kerimoğlu’nun 2019 Yılı İlk İcraatı; İBB’ni Yıktığı Kafe Yeniden Yapılanmaya Başlamış
Bakırköylüler Dost Sofrasında Bir araya Geldi
Bakırköy Ak Gençlik İftarda Buluştu
Asım Köksal Muş Açıklama Yapacak mı?
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.8826 5.8932
  Euro 5.4229 5.4589
 
 Hava Durumu 

   
Leyla Gencer’de Neler Oluyor?
 
 

Yılmaz Bacacı ¬

Yılmaz Bacacı

 Leyla Gencer’de Neler Oluyor?

Leyla Gencer’de Neler Oluyor?

 Tarih : 6.3.2018 15:22:22


Geçmiş dönem Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünalerzen tarafından İstanbul ve Bakırköy halkına kazandırılan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde

 

Leyla Gencer’de Neler Oluyor?

Geçmiş dönem Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünalerzen tarafından İstanbul ve Bakırköy halkına kazandırılan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde son dönemlerde yaşanan durağanlık sanırım Bakırköylülerin de dikkatlerinden kaçmamıştır. Bakırköy Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Nurhan Çetinkaya sorumluluğunda oldukça başarılı projelere imza atan sanat merkezinin durağanlığını araştırdığımda Çetinkaya’nın görevi bıraktığını öğrendim. 11 Ekim 2017 günü muhteşem bir sezon açılışı yapan Çetinkaya, aynı gün yaptığı konuşmasında görevi bıraktığını izleyicilerle paylaşmış. Çetinkaya, göreve geldiği günden görevinden ayrıldığı güne kadar yaklaşık 270 kültür sanat etkinliğine imza atmış. 150-160 bin sanatseverin izlediği etkinlikler taraflı, tarafsız, ulusal ve yerel gazetelerin yanı sıra televizyonlarda onlarca kez haber olmuş. Mesaisinin büyük bir bölümünü özveriyle yapan Çetinkaya, tüm projeleri sıfır bütçeyle paylaşım modeliyle hayata geçirmiş. Böylesine başarılı bir ismin görevden ayrılması ister istemez kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Yetkililere sormak istiyorum; BBT Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdürmeye çalışan Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi elden çıkarılmak mı isteniyor?

Kılıçdaroğlu’nun Hata Yapma Şansı Kalmadı

Genelde Bakırköy ağırlıklı yazılar yazıyorum. Birkaç istisna dışında çok fazla genel siyasetle ilgili yorumlarımı paylaşmadım. Ancak son dönemlerde yaşananlara bakıldığında bir erken seçim havası estiğini görüyoruz. O nedenle kısmen de olsa bir iki satır yazayım dedim. Ak Partinin ittifaklarla daha güçlü bir şekilde başkanlık seçimlerine girme çabalarını hepimiz görüp yakından takip ediyoruz. Bu sürede CHP ne yapıyor, ya da ne yapmalı? Umarım Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe gecesi yaşananlardan kendisine büyük bir ders çıkarmıştır. Havaalanında tankların önünde çekilecek tek kare fotoğrafla siyasi kahraman olmak yerine Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun evine gitmeyi tercih etti. Son kurultayda yaşananlar hepimizin malumu 1081 delege imzasıyla aday gösterilen Kılıçdaroğlu, delegenin de güvenini tam anlamıyla kazanamamış ki ancak 790 oy alabildi. 165 delegenin aday gösterdiği Muharrem İnce bekleneninde üstünde olan 470 oy aldı. Görüne o ki parti içinde yaşanan sürtüşmeler, ayrıştırmalar, gruplaşmalar olduğu sürece Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık seçimlerinden galip gelmesi neredeyse imkansız gibi görünüyor. Kılıçdaroğlu aday olması halinde iddia ediyorum ki ikinci tura dahi kalamaz. İkinci bir Ekmeleddin İhsanoğlu vakası yaşamamak adına tüm kesimlerden oy alabilecek vizyon sahibi bir aday hem CHP’yi güçlendirecek hem de başkanlık seçimlerinin birinci turda kazananın olmaması halinde ikinci tura kalma şansını artıracaktır. İyi Parti Gelen Başkanı Meral Akşener’in başkanlık seçimlerinde ikinci tura kalamazsak CHP’nin adayını koşulsuz destekleriz açıklamasını göz ardı etmemek lazım. Son dönemlerde başkan adayı olarak önerilen Yılmaz Büyükerşen, ismi sosyal medya da sıkça karşılaştığımız bir olay. Doğru bir aday mı? Bakıldığında evet doğru bir aday, her kesimden oy alır partiye ivme kazandırır. Ancak erken lanse edilmesi sanırım yıpratılmasına neden olacaktır.

Selçuk Biber Hızlı Başladı

Selçuk Biber CHP Bakırköy İlçe Başkanlığı’na geldiği günden bu yana hiç boş durmuyor. Gençlik kolları, kadın kolları ve ilçe yönetimi olarak neredeyse haftanın her günü farklı etkinliklerle halkla bir araya geliyorlar. Biber’in yeni bir uygulama şekliyle gündeme getirdiği genişletilmiş ilçe yönetim kurulu toplantısı sanırım Bakırköylülerin özlem duydukları siyasi bir çalışma. Her hafta farklı mahallelerde toplantı düzenleyen Biber, ilk etapta mahalle birimleri ve sorumluların toplantıya katılımını sağlayarak neler yapılabileceği hakkında projeler üretiyorlar. Kısa bir süre sonra bu tür toplantılara mahalle esnafı ve vatandaşların da katılımı sağlanarak sorunları ele alınıp, belediye sorumluluğunda olan sorunlar için kısa sürede çözüm ulaştırılması sağlanacak. İSKİ TEDAŞ gibi birimler hakkında tespit edilen sorunların çözümü için kısa sürede ilgili birim yetkilileri bilgilendirilerek çözümü için sürenin hızlandırılması sağlanacak. Görünen o ki Selçuk Biber Bakırköy’de CHP’ye çok şey katacak. Tabi birilerinin etkisi altında kalmaz, yanında bulunanlar yanlış yönlendirmezlerse.

Bakırköy Ak Partide Neler Olacak?

Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanı Aysun Çelikler’in görevden alındığını duymayan kalmamıştır. Kendisiyle ilgili birkaç kez başarısızlığı ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştum. Tespitlerimde ne kadar haklı olduğum Çelikler’in görevden alınmasıyla bir anlamda tescillenmiş oldu. Çelikler’in son dönemlerde meclis üyelerine basın açıklamalarıyla ilgili yasak ve sınırlama getirmesi de baya konuşulmuştu. Şimdi neler olacak? Mart ayı ortalarına doğru başkan adayı kesinlik kazanacaktır. Güvendiğim bir arkadaşımın bana söylediğine göre birkaç isim üzerinde istişareler yapılıyor. İsimleri gündeme getirmemin çok doğru olmayacağını rica ettiği için buradan yazmıyorum. Sadece şunu söyleyebilirim bana söylenenlerden birinin seçilmesi halinde Bakırköy Ak Partiye belli bir ivme kazandıracaktır. Başka bir deyişle Ak Partililer adına gelen gideni aratmayacaktır.

Sirayet Eder mi?

Bir rivayete göre halen görevde olan belediye başkanlarından birisinin dedesi de 30-35 yıl öncesinde belediye başkanlığı yapmış. Rivayet bu ya dede görevini layığı ile yapamamış hatta ceza bile almış. Dedikodu ve söylenenlere çok fazla itibar etmem ancak (ateş olmayan yerden duman çıkmaz) sözünden yola çıkarsak rivayetin de doğruluk payı varsa acaba diyorum genlerden dolayı dededen toruna sirayet eder mi?   

 

 

 

 

 

  

 

 


825 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Yazıya Toplam 10 Puan Verildi
 Kaynak :  Yılmaz Bacacı

 Kategori ¬ Güncel Olaylar

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Yazara Ait Diğer Yazılar

Tehdit Bülent Kerimoğlu’nda alışkanlık haline gelmiş.

 15.6.2019 02:09:08

Kerimoğlu bayramlaşma töreninde örgütüyle buluşmak yerine kahvaltı etmeyi tercih etmiş.

 6.6.2019 16:02:42

Bülent Kerimoğlu Nüfuzunu Kötüye Kullanmış.

 24.5.2019 14:56:04

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kırmızı çizgisi DAHİ ÇOCUK Bülent Kerimoğlu

 21.5.2019 12:36:18

Bakırköylüler Kime Oy Vermeyeceğini Biliyor

 12.3.2019 20:34:08

Asım Köksal Muş Ayrı Telden Bülent Kerimoğlu Ayrı Telden Çalıyor

 23.1.2019 21:08:02

CHP Bakırköy’de Bülent Kerimoğlu ile Kaybeder

 14.1.2019 12:35:05

Ak Parti İstanbul İlçelerinde Nalıncı Keseri Gibi

 30.12.2018 16:47:17

CHP’li Bakırköylüler Ankara’ya Çıkartma Yaptı

 24.12.2018 12:02:58

CHP İYİ Parti Bakırköy’de Kol Kola mı Yürüyecek?

 21.12.2018 15:18:00

Adı Huzur Evi Akıbeti Belli Değil

 18.12.2018 12:56:52

Bakırköy’de kim kazanır Ak Parti, CHP, MHP, İYİ Parti mi yoksa ittifaklar mı oluşur

 15.12.2018 21:52:58

Haydi Bakırköylüler Yaptırmadıklarınızla Sizde Başarılı Olun !

 7.12.2018 07:55:16

Bülent Kerimoğlu; Benim Başarım Yaptırmadıklarımdır.

 6.12.2018 18:09:41

Bülent Kerimoğlu Bakırköy’de İntifacı ve Soğan Dağıtıcı Başkan olarak Anılacaktır

 2.12.2018 22:05:12

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
Tehdit Bülent Kerimoğlu’nda alışkanlık haline gelmiş.
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 3020
 Dün : 9520
 Toplam : 13701549
 Ip No : 34.229.126.29
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.