Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.8138 6.8260
  Euro 6.3414 6.3834
 
 Hava Durumu 

   
Ahmet Altun; Bakırköy’ü Birlikte Yöneteceğiz 24 Haziran seçimleri sonrasında basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen MHP Bakırköy İlçe Başkanı Ahmet Altun’la bir röportaj gerçekleştirdimAhmet Altun; Bakırköy’ü Birlikte Yöneteceğiz bakırköy, bakırköy, bakırköy,"> 24 Haziran seçimleri sonrasında basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen MHP Bakırköy İlçe Başkanı Ahmet Altun’la bir röportaj gerçekleştirdim bakırköy, bakırköy, bakırköy, bahçelievler, bağcılar, istanbul">
 
 Ahmet Altun; Bakırköy’ü Birlikte Yöneteceğiz

Ahmet Altun; Bakırköy’ü Birlikte Yöneteceğiz

 Tarih : 15.7.2018 20:45:54


24 Haziran seçimleri sonrasında basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen MHP Bakırköy İlçe Başkanı Ahmet Altun’la bir röportaj gerçekleştirdim

 

24 Haziran seçimleri sonrasında basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen MHP Bakırköy İlçe Başkanı Ahmet Altun’la bir röportaj gerçekleştirdim. Belediyenin başarısız çalışmalarının yanı sıra stk’ları da konuştuğumuz Altun, yerel seçimlerde Bakırköy’de oldukça iddialı olduklarının altını çizdi.  

Sayın Ahmet Altun, geçtiğimiz günlerde basınla bir toplantı yaptınız. Konuşmalarınızda da Bakırköy Belediye Başkanlığı seçimlerinde oldukça iddialı olduğunuzu söylemiştiniz. Bunu neye dayanarak söylediniz?

Üç dönemdir Bakırköy’de başarısız olan bir CHP’li belediye yönetimi görüyoruz. Bende Bakırköylüyüm uzun yıllardır da burada yaşıyorum. Temsil ettiğim partinin ilçe başkanıyım. İkinci dönem göreve seçildim. Hem partili olmam hem de Bakırköylü bir yurttaş olarak vatandaşlarla her an iç içeyim. Kendilerini dinlediğimde onlar da belediyeden olan rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. Hemen her kesimde bir rahatsızlık olduğunu görüyorum. Belediyeden ilçeleri adına beklentileri olduğunu görüyorum. Sizlerle birlikte yaptığımız kahvaltı bir anlamda sizlerin düşünce ve fikirlerini almak için yapılan dostça bir istişare toplantısıydı. Sizler Bakırköy’ü çok iyi tanıyan kesimsiniz. O nedenle sizlerin görüşünüz bizim için önem taşıyor. Bu toplantıları zamana yayarak öncelikle muhtarlarımız olmak üzere farklı kesimlerle STK’larla kanaat önderleriyle de yapacağız. Bu yelpazeyi biraz daha yayarak sokak sakinlerine kadar inerek düşüncelerini alacağız. Bizim yönetim anlayışımız da her kesimden insan işin içinde görev almalı şeklinde olacaktır. Bakırköy’ün sıkıntılarını ve Bakırköylülerin beklentilerin iyi biliyorum o nedenle de başarılı olacağımızı düşünüyor ve inanıyorum. Sizin de bildiğiniz gibi 24 Haziran seçimleri sonrası insanlar tatile giderken biz seçim startını verdik ve çalışmalarımıza başladık.

Aday belirleme kriterleriniz var mı? Camianızdan bir adayla mı seçimlere gideceksiniz, yoksa farklı partiler de görev almış adaylarla mı seçime gitmeyi düşünüyorsunuz?

 

Öncelikli tercihimiz adayımızın Bakırköylü olması ve öyle de olacaktır. Burada yaşayan insanların duygularını yaşam tarzlarını iyi bilmesi gerekir. Bakırköy dışından gelecek olan adayları ilçe teşkilatı olarak onaylamayız. Dışardan gelen insanlar burayı çok fazla tanımaz ve kısa sürede de anlayamaz. Bakırköy eğitim kültür seviyesi yüksek bir ilçe. O nedenle adayımız mutlaka Bakırköylü olmalıdır. Şimdiden dört arkadaşımız bizimle görüştü, belediye başkan adayı olmak istediklerin söylediler. Diğer partilerde görev yapmış olan arkadaşlarımız var. Belediye Başkanlığı ve meclis üyelikleri için talepte bulunanlar var. Şimdiden bizimle irtibata geçmeye başladılar. Bu bizim adımıza olumlu bir gelişmedir. Aday adaylarımız belirlendiğinde ilk yapacağımız iş adaylarımızı Bakırköy halkına tanıtmak ve nasıl bir belediye başkanı istediklerini sormak olacaktır. Adayımız mutlaka Bakırköylüler tarafından kabul görmelidir.

Bununla ilgili bir çalışmanız var mı?

Şimdilik ilçe teşkilatımızla birlikte çalışmaları ben bire bir yürütüyorum. Aday olacak kişi öncelikle halkın güvenini kazanmalı. Parti tüzüğüne ideolojisine uymalı. MHP ilkelerini seçim beyannamesini benimseyen diğere partilerden gelen arkadaşlarımız da olacaktır. Bunlara aykırı düşünen arkadaşlar MHP’den aday olamazlar.  

Aday belirleme sürecinde yetki sizde mi, yoksa genel merkez tarafından mı belirlenecek?

 

Geçtiğimiz günlerde Genel merkez de Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile yaptığımız görüşmede şimdiden çalışmalarınıza başlayınız diyerek aday belirleme yetkisini ilçelere vermiştir. Bizler çalışmalarımızı tamamlayıp öncelikle il başkanlığımız sonrasında da genel merkezin onayını alacağız. Nihayetinde son kararı verecek olan genel merkezdir.

 

Sayın Ahmet Altun, 24 Haziran seçimlerinde ki Cumhur İttifakı yerel seçimlerde de olabilir mi. Bakırköy’de Ak Parti ile birlikte ortak bir aday çıkarabilir misiniz?

Bunu söylemek için çok erken. Bu kararı genel merkezimiz alır. Böyle bir karar alınırsa da bizler buna uymak durumundayız ve uygularız. Ancak biz ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza başladık. Olası ittifak söz konusu olursa çalışmalarımızı da o yönde yaparız.

 

Sayın Altun, basına verdiğiniz kahvaltıda STK’lardan serzenişti bulundunuz. İsimlerine yakışmayan çalışmalar yaptıklarını söylediniz. Bu konuyu biraz açar mısınız?

 

Bizim düşüncemiz bir dernek, vakıf veya spor kulübü isminin önünde Bakırköy varsa bunların önceliklerinin de Bakırköy olması gerekir. Örneklemek gerekirse bir dernek Bakırköy X derneği adını almış. Ancak Bakırköy’le ilgili bir çalışması yok. Bu tarz olan derneklerle gerekli görüşmeleri yapacağız. Projelerimizi önerilerimizi kendilerine sunacağız. Bizim de desteğimizle uygulamaya koymalarını isteyeceğiz. Teklifimiz kabul görmezse biz alternatif dernekler kurarak sorunları çözümlemeye gideceğiz. Buna bir örnek vermek gerekirse Bakırköylü Sanatçılar Derneği çok köklü bir kuruluş. Hizmet alanları çok geniş. Dolayısıyla Bakırköy’de birçok değer üretebilir. Ülkemize yeni değerler katabilir. Ancak bunun böyle olmadığını görüyoruz. Burada eğitim verebilecek çok değerli arkadaşlarımız olmasına rağmen bunlardan yararlınılmadığını görüyoruz. Bu tür derneklerin ticari düşüncede olmamaları gerekir. Bakırköylü olan kendi değerlerini bünyesinde görevlendirerek yeni geçlerin ülkeye kazandırılması sağlanmalı. Bakırköy’ün marka değeri artırılmalıdır. Bunu sağlayabilmek için de ilçemizde müzik, film, folklor gibi farklı alanlarda festivaller yapılmalı. Tüm bunları yapmak için de Bakırköy oldukça uygun bir ilçe. Bu gibi etkinlikler yerelden dünyaya açılmanın da bir yolu olduğu gibi ekonomik anlamda ilçeye önemli ölçüde katma değer de sağlayacaktır.

 

Sayın Altun, konuşmanızın bir bölümünde son 15 yıldır Bakırköy’ü CHP’li adayların yönettiğini ve yetersiz olduklarını söylediniz. Belediyeyle ilişkilerinizi nasıl yürütüyorsunuz? Belediyenin çalışmalarında rahatsız olduğunuz taraflar var mı varsa nelerdir?

 

MHP ilçe teşkilatı olarak Bakırköy Belediyesinin yapmak istediği her olumsuz işlerde tepkimizi koyduk, eleştirdik, çözüm yollarını söyledik. Olumlu gördüğümüz çalışmalarda da kendilerine destek verdik. Özellikle kamu arazilerinin (İstasyon caddesi ve Ebuziya caddesinde) ki işgalleri konusunda belediyenin yanında yer aldık. Ancak görünen o ki son dönemlerde elle tutulur gözle görülür yapılan bir çalışma yok. Sizlerde olayları yakından takip ediyorsunuz Bakırköy’de değişen bir şey yok. Bakırköy’den ayrılan çevre ilçeler Bakırköy’ü geçti. Bakırköy’de değişim gelişim olmadığı için de her geçen gün cazibesini kaybediyor. Bu başarısızlığı yalnızca ben söylemiyorum. Bakırköylü vatandaşlar da CHP’li arkadaşlarımız da hatta meclis üyesi arkadaşlarımız da başarısızlıklarını kabul ediyorlar. Başarısızlık yönetim eksikliğinden çok bir zihniyet meselesidir, çalışsak da, çalışmasak da Bakırköy’de biz kazanırız düşüncesi var. Ancak Bakırköylüler de bunun böyle olduğunun farkındalar ve gerekeni de yapacaklardır. Bakırköy’ün kaybolan bu imajını kazanmak için iddialı bir şekilde seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnanıyorum ki Bakırköy halkının desteği ile Bakırköy’de ki değişimi başaracağız.  

 

RÖPORTAJ  : Yılmaz BACACI 

 

 

 

        


  Editör :  Yöntem Gazetesi

1834 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Röportaj

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe

Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe

 21.9.2019 16:03:36

Kentsel Dönüşümü Ötelemeyin Deprem Değil İhmal Öldürür

Kentsel Dönüşümü Ötelemeyin Deprem Değil İhmal Öldürür

 19.9.2019 20:21:24

Ahmet Çetinsaya;  Yeşile Karşı Değilim Mağduriyetimin Giderilmesini İstiyorum!

Ahmet Çetinsaya; Yeşile Karşı Değilim Mağduriyetimin Giderilmesini İstiyorum!

 10.7.2019 14:45:26

Tülin Mazlumoğlu Kestane; Bizim hizmet anlayışımızda ayrımcılık yoktur.

Tülin Mazlumoğlu Kestane; Bizim hizmet anlayışımızda ayrımcılık yoktur.

 11.8.2018 21:25:48

Ahmet Altun; Bakırköy’ü Birlikte Yöneteceğiz

Ahmet Altun; Bakırköy’ü Birlikte Yöneteceğiz

 15.7.2018 20:45:54

Selçuk Biber; Bu Bir Provokasyondur

Selçuk Biber; Bu Bir Provokasyondur

 6.7.2018 02:31:26

Ateş Ünalerzen; Sizlere armağan edilen eserlere sahip çıkınız

Ateş Ünalerzen; Sizlere armağan edilen eserlere sahip çıkınız

 22.9.2017 20:06:40

BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE İKİNCİ DAYAK SKANDALI

BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE İKİNCİ DAYAK SKANDALI

 12.11.2016 04:16:19

Bakırköy Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı; İçim Yanıyor

Bakırköy Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı; İçim Yanıyor

 7.1.2009 02:35:39

Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanı Mahmut Gürcan;  Bakırköy’ün Sorunlarını Çözmeye Hazırız

Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanı Mahmut Gürcan; Bakırköy’ün Sorunlarını Çözmeye Hazırız

 29.10.2008 04:09:18

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
Bülent Kerimoğlu Neyin Peşinde ?
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 9356
 Dün : 13864
 Toplam : 17352797
 Ip No : 34.204.168.209
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.