Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
Atakent Kadın Meclisinden Çocuk İstismarına Tepki
Bülent Kerimoğlu’ndan Vatandaşa Maske Uyarısı
İCRA MAHKEMESİ BAKIRKÖY BELEDİYESİNİN İTİRAZINI RET ETTİ
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ YENİDEN PERDE DEDİ
Küçükçekmece Belediyesi’nde başkanlık katı kapıları vatandaşa kapandı!
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.1593 7.1722
  Euro 6.7664 6.8112
 
 Hava Durumu 

   
CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi? CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi?

CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi? bakırköy, bakırköy, bakırköy,"> CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi?

bakırköy, bakırköy, bakırköy, bahçelievler, bağcılar, istanbul">
 
 CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi?

CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi?

 Tarih : 30.10.2018 02:48:17


CHP Bülent Kerimoğlu ile Seçimi Kazanabilir mi?


 

Sayılı gün tez geçer derlermiş, nihayetinde bir saltanatın da sona ermesine beş aylık bir süre kaldı. Mart 2018’de yapılacak yerel seçimler tüm Türkiye’nin kaderini değiştirebileceği gibi Bakırköy’ün de makus talihinin değişmesine neden olacak gibi görünüyor. Her ne kadar mevcut belediye başkanları seçimlere bir sıfır önde başlar deseler de Bakırköy için aynı şeyi söylemek çok zor, hatta imkansız gibi görünüyor. Bülent Kerimoğlu’nun görevi süresince Bakırköy’e adından söz ettirecek, halkın sevgi ve sempatisini kazanabilecek bir projeyi hayata geçirmediği gibi, mevcut kazanımların yok edilmesi belediye borçlarının neredeyse ödenemeyecek hale getirilmiş olması, belediye çalışanlarının paralarını alamadıkları Kerimoğlu’nun hanesine eksi puan alarak yazıldı. Tüm bu yaşanan gelişmelerden CHP Genel Merkezi’nin de haberdar olduğu bilinen bir gerçek. Bunlara 15 Temmuz kalkışma gecesinde Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın defalarca hedef tahtasına koyup eleştirdiği Kemal Kılıçdaroğlu’nu evinde ağırlamış olması da başlı başına bir facia. Kemal Kılıçdaroğlu’na temellerini atıp bitiremediği beş proje de Kerimoğlu’nun güvenilirliğini zedelediği gibi Kılıçdaroğlu’nun hafızasında da kayıtlıdır.

Neler Olacak?

Seçime kalan beş aylık sürede neler olacak? Siyasette bunu şimdiden kestirmek çok zor. Net olarak söylenecek tek cümle, Ak Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ayrım yapmaksızın tüm Bakırköylüler “Bakırköy’ü Bakırköylüler yönetmelidir” diyor. Yılların verdiği deneyim ve gözlemlerime dayanarak kısa bir analiz paylaşayım. CHP örgütü Bülent Kerimoğlu’nun yeniden aday gösterilmesinin doğru bir tercih olmayacağı görüşünde. CHP dışında diğer partilerde tam aksine Bülent Kerimoğlu’nun yeniden aday gösterilmesi halinde kendi şanslarının artacağı yönünde. Haksız da değiller. 2004 seçimleri öncesine bakıldığında Bakırköy’de CHP’yi göremiyoruz. Bakırköylülerin Ak Parti antipatisi, sağ kanatta demokrat bir partinin olmayışı CHP’yi yerel iktidara taşımıştır. Mart 2019 yılında yapılacak seçimlerde durum biraz farklı. Bülent Kerimoğlu’nun aday gösterilmesi halinde, her ne kadar yeni kurulmuş olsa da, MHP, Ak Parti ve CHP’den oy alabilecek bir İyi Parti var. Bakırköylülerin teveccüh gösterebileceği Bakırköylü bir adayla MHP’den de destek alması halinde Ak Parti devreye girebilir. Yerel seçimlerde Bakırköy’de oy alamayan MHP güçlü bir adayla seçimlere girmesi halinde meclis üyesi aritmetiğini değiştirebilir.  Son seçimlere 20 bin oy alan HDP aynı başarısını tekrarlaması halinde mecliste bende varım diyebilir. Sonuç itibariyle Bülent Kerimoğlu’nun yeniden aday gösterilmesi halinde belediye başkanlığını kazanması zor olduğu gibi meclis yapısı da çok sesli oda orkestrasına döner.

Bülent Kerimoğlu dışında dokuz belediye başkanı aday adayı var. Aday adaylarıyla ilgili düşünce ve analizlerimi de bir sonraki yazımda sizlerle paylaşacağım.

 

ANALİZ-YORUM : Yılmaz BACACI       

     


  Editör :  Yöntem Gazetesi

9138 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 20 Puan Verildi
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Özel Haber

  Yorum ( 1 )   

 Ali

Tarih:22.11.2018 13:09:13  

  Haklı bir yazı

Bakırköy’e bakırköylü bir aday lazım Bülent bey Bakırköy’de CHP için kötü bir belediyecilik yaptı Serdal kılavuz aday olabilir Selçuk biber olabilir Nurdan hanım olabilir
  Sayfalar : İlk Sayfa - [1] - Son Sayfa

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
CHP’lilerin Sorunu Parti değil Partiyi Yönetenler mi?
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 9156
 Dün : 8452
 Toplam : 18091481
 Ip No : 18.204.55.168
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.