Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ YENİDEN PERDE DEDİ
Küçükçekmece Belediyesi’nde başkanlık katı kapıları vatandaşa kapandı!
Küçükçekmece Belediyesini enişte, kayınço, bacanak üçlüsü mü yönetiyor?
YARGI BAKIRKÖY BELEDİYESİNE DUR DEDİ
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.8467 6.8590
  Euro 6.3495 6.3916
 
 Hava Durumu 

   
Naci Ekşi ; Okuluma ve İsmime Dokunmayın Naci Ekşi ;

Okuluma ve İsmime Dokunmayın

Naci Ekşi ; Okuluma ve İsmime Dokunmayın bakırköy, bakırköy, bakırköy,"> Naci Ekşi ;

Okuluma ve İsmime Dokunmayın

bakırköy, bakırköy, bakırköy, bahçelievler, bağcılar, istanbul">
 
 Naci Ekşi ; Okuluma ve İsmime Dokunmayın

Naci Ekşi ;  Okuluma ve İsmime Dokunmayın

 Tarih : 21.7.2019 01:01:06


Naci Ekşi ;

Okuluma ve İsmime Dokunmayın


 

Bakırköy’ün ilk belediye başkanı K. Naci Ekşi, kendi imkanlarıyla yaptırıp, Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettiği okulun eğitim sistemi ve isminin değiştirilmesine isyan etti. 32 derslikten oluşan Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi 1988 yılında öğretime açılmıştı.

Son günlerde ulusal medya ve sosyal medyada gündeme gelen K. Naci Ekşi Anadolu Lisesi isminin değiştirilmesiyle ilgili görüşlerini aldığım Naci Ekşi, devlet okullarında yatılı okuduğunu söyleyerek “Ben devlet yatılı okullarında parasız eğitim gördüm. Eğitim hayatımı sınıf ve okul birincisi olarak tamamladım. Bu anlamda kendimi devletime borçlu hissediyorum.  Eğitimin ne denli önemli olduğu bilincindeyim. Bu düşünceyle imkanlarım doğrultusunda hala eğitime katkı sunmaktayım. Malatya Eğitim Vakfı'nın, İnönü Üniversitesi Vakfı'nın, Turgut Özal Üniversitesi Vakfı'nın, Bakırköy Spor Vakfı'nın kurucularındanım. Bu vakıflarda yönetici olarak ve burs vererek hizmette bulunmaya devam ediyorum. Türk Milli Olimpiyat Komitesi üyesiyim ve Türk Böbrek Vakfı'nın Mütevellisi ve Danışma Kurulu üyesiyim. Kısaca eğitim, sağlık ve spor konusunda gücüm yettiği kadar gençlerimize yardımcı olmaya çalışıyorum.” Dedi.

Okuluma Dokunmayın

Açıklamalarını, 10.000 m2 kapalı alanı olan “Arapgir Meslek Yüksek Okulu” binasını ailesi ve dostlarının katkılarıyla yaptırıp İnönü Üniversitesi'ne hibe ettiğini belirterek sürdüren Ekşi, “Bağcılar Anadolu Lisesi. 1988 yılında tarafımdan yapılan okul 2008 yılına kadar 20 yıl hizmet verdi. Son derece başarılı, 31 yıldır hizmet veren bir kurum niteliği kazanmış bu okulu, Anadolu Lisesi olmaktan çıkarıyor ve Kız İmam Hatip okuluna çeviriyor. Söz konusu okulun olduğu civarda 8 adet İmam Hatip Okulu varken ve mevcut okullar kontenjanlarını bile dolduramıyorken böyle bir uygulamaya niçin gidildiğini bir türlü anlayamıyorum. İsmimi mevcut okuldan alıp, uzakta mezarlık yanındaki bir ilkokul binasına taşıyorlar. Böyle bir değişikliğe asla razı değilim Başarılı bir eğitim grafiğine sahip bir okulun İmam Hatip’e dönüştürülmesi ve okulun adının da Ümmü Mihcen olarak değiştirilmesi kabul edilir bir durum değildir. Ümmü Mihcen’in adı isimsiz bir okula veya yeni yapılacak bir okula verilebilir. Yetkililere sesleniyorum, okuluma ve ismime dokunmayın, haksızlık yapmayın ve beni üzmeyin. Bu tür davranışlar hayırsever bağışçılar tarafından da hoş karşılanmayabilir." şeklinde bitirdi.  

 

Yılmaz BACACI

 

 

 


  Editör :  Yöntem Gazetesi

927 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Güncel Olaylar

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’Nİ AK PARTİ KADROLARI MI YÖNETİYOR?
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 6596
 Dün : 7628
 Toplam : 17758893
 Ip No : 35.175.133.127
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.