Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.5546 7.5682
  Euro 7.1495 7.1968
 
 Hava Durumu 

   
Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe
 
 Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe

Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe

 Tarih : 21.9.2019 16:03:36


Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe

 

Son günlerde Bakırköy kamuoyu Bakırköyspor’un kulüp binası olarak kullanıldığı yerden hiçbir gerekçe göstermeden çıkarıldığını konuşuyor. Konuyu aydınlığa kavuşturmak için Bakırköyspor Kulüp Başkanı Emre Erzurumluoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdim. Erzurumluoğlu, söylenenlerin doğru olduğunu söyleyerek, kendilerine yetkililer tarafından hiçbir açıklama yapılmadığının da altını çizdi.   

Sayın Emre Erzurumluoğlu, Bakırköyspor Kulüp Başkanlığına seçildikten sonra neler yaptınız?

Kulübün kurumsal yapısını yeniden oluşturmak, kulübü toparlamak amacıyla kongre sonrası yoğun bir süreç içine girdik. 15 Nisan sonrası yönetici arkadaşlarımla beraber çalışmalarımıza başladık. Sponsorluk anlaşmaları ve kurumsal yapının oluşması için temelleri attık. Tüm bu çalışmalarımızı da Bakırköy Belediyesine ait Sanatçılar Parkı ve Spor kompleksinde belediyenin bize kulüp binası olarak tahsis ettiği iki odalı bir mekanda gerçekleştirdik.

Sayın Erzurumluoğlu, son günlerde sözünü ettiğiniz yerden çıkarıldığınız konuşuluyor, bunun gerçeklik payı nedir?

Kamuoyunda konuşulanlar doğrudur. Kulüp işlerini yürüttüğümüz yerden yetkililer bulunduğumuz yeri tadilat nedeniyle tahliye etmemizi istemesi üzerine kulüp olarak iyi niyetle söz konusu yeri boşalttık. Tadilat bitmiş olmasına rağmen kullanım hakkımızı geri vermediler. Yalnızca odaların kullanımıyla sınırlı kalmayıp, aynı salon içinde basket ve voleybol takımlarımız antrenman yapıyordu onların kullanımları da engelledi. Söylenenlere bakılırsa bizim takımlarımıza verilmeyen yerler basketbolcu oldukları bilinen kişilerin basketbol okullarına tahsis edilmiş. Bakırköy Belediyesi yaptıklarıyla yetinmemiş gibi 01 Ekim 2018 tarihli meclis 49 sayılı kararıyla Bakırköy spor kulübüne verilen Ataköy 7-8-9-10 kısımda bulunan tenis kortlarının işletim hakkı da elimizden alındı.

Meclis kararıyla size verilen kortların ikici bir meclis kararıyla geri alındığını mı söylüyorsunuz?

Evet, 01 Ekim 2018 tarihli meclis 49 sayılı kararıyla Bakırköy spor kulübüne verilmişti. Başkanlık onayı alınarak alt kiracıya verebiliyorduk. Bize verildiğinde tesis içinde ki mevcut kiracıya dönemin kulüp başkanı tarafından 7 Bin 500 Liraya kiraya vermişti. 06 Eylül 2019 tarihli Bakırköy belediye meclisinden geçen yeni bir kararla bu yerler Bakırköy spor kulübünden geri alınmıştır. Üstelik hiçbir gerekçe göstermeden CHP, Ak Parti ve MHP üyelerinin OYBİRLİĞİ ile alınan bir kararla kullanım hakkımız da elimizden alındı. .

Söz konusu tenis kortlarının kullanım hakkının sizden alınmasıyla ilgili ne tür bir gerekçe gösterildi?

Hiçbir açıklama yapılmadan tenis kortlarını kullanım hakkımız elimizden alındı. Bu konuda alına karara katkı sunan mecliste bulunan tüm partili meclis üyelerinin oy birliğiyle alınmış olmasını da kamu oyunun taktirine sunuyorum.

Bu yaşananlarla ilgili bir itirazınız oldu mu?

Kulüp avukatlarımız işin yasal boyutunu araştırıyorlar. Yasal anlamda gereken neyse tarafımızdan yapılacaktır. Bu anlamda haklarımızı korumak ve kulübü yaşatarak eski şaşalı günlere dönebilmek için el birliğiyle çalışıyoruz. Bakırköy Belediyesi Meclisinden kulübümüzle ilgili alınan kararların İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bilgisi dahilinde olmadığını düşünüyorum. Sayın İmamoğlu’ndan kendisine kulüp olarak hayırlı olsun demek için randevu aldık. Geçmiş yıllarda kulübümüzde yöneticilik de yapmış olan Ekrem İmamoğlu’na Bakırköy’de kulübümüzün yaşadıklarını da anlatma şansımız olacak. İnanıyorum ki Erkem İmamoğlu’yla Bakırköyspor da HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK.    

Sayın Erzurumluoğlu, oldukça zor bir süreç yaşamışsınız. Kulübü sportif başarıya taşımak ve ekonomik olarak güçlenme adına neler yapıyorsunuz?  

Ben ve yönetimimde bulunan arkadaşlarım proje üretip, başarıya odaklanmayı ilke eden insanlarız. Ligler henüz başlamadı. Ancak bu  süreçte biz boş durmadık. Kulübümüze destek olmak amaçlı (Forma göğüs sponsorluğu için “Hayat Dolu Filizler Eğitim Kurumu) ile anlaştık. Kapalı alanda antrenman yapabilmek için (Prime Fitness) ile el sıkıştık. Sporcularımızı olası sakatlıkları sonrası tedavileri için Fizyoterapist Eren Murat ve Mahsun Çetin ile anlaşma sağladık. Sporcularımızın sağlıklı beslenmesiyle alakalı Aslı Pakel sponsorumuz oldu. Kulübümüzün sosyal medya grafik tasarım işlerini yürütmesi için “Kroma Ajans” ile sponsorluk imzaladık. Bakıldığında şimdiye kadar yapılmayan bir sponsorluk zenginliği yaşıyoruz. Yapılan bu sponsorluk anlaşmaları Bakırköyspor’un marka değerini de açıkça ortaya koyuyor.

Sayın Erzurumluoğlu, Bakırköylülere söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Yılmaz bey, sizin de bildiğiniz gibi amatör kulüp olarak yerel yönetimlerden ve halkın desteğini almadan ayakta kalabilmek, başarıyı yakalamak oldukça zor. Ne mutlu bana ve yönetimime ki Bakırköyspor’a sahip çıkan, yeşil-siyah renklere sevdalı belli bir kesim var. Bize her tür desteklerini veriyorlar. İç sahada oynayacağımız maçlarımızda tüm Bakırköy sevdalılarını da yanımızda görmek istiyoruz. Kuruluşumuzun 70. yılı dolayısıyla Milli Piyangodan izini alınıp onaylanmış eşya piyangosu etkinliğimiz olacak. Bu bağlamda tüm Bakırköylüleri piyango bileti alarak kulübümüze destek olamaya davet ediyorum. Çok iyi bir kadro oluşturduk ve inançla başarıya kilitlendik. Sizin aracılığınızla başarıya giden bu yolda tüm destekçilerimize ve sponsorlarımıza da yönetim kurulum adına teşekkür ederim.

 

RÖPORTAJ : Yılmaz BACACI       

 

MECLİS KARARLARI


  Editör : Yılmaz Bacacı

13775 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 10 Puan Verildi
 Kaynak :  Yılmaz Bacacı

 Kategori ¬ Röportaj

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe

Bakırköy Belediye Meclisinde Bakırköyspor’a vurulan Darbe

 21.9.2019 16:03:36

Kentsel Dönüşümü Ötelemeyin Deprem Değil İhmal Öldürür

Kentsel Dönüşümü Ötelemeyin Deprem Değil İhmal Öldürür

 19.9.2019 20:21:24

Ahmet Çetinsaya;  Yeşile Karşı Değilim Mağduriyetimin Giderilmesini İstiyorum!

Ahmet Çetinsaya; Yeşile Karşı Değilim Mağduriyetimin Giderilmesini İstiyorum!

 10.7.2019 14:45:26

Tülin Mazlumoğlu Kestane; Bizim hizmet anlayışımızda ayrımcılık yoktur.

Tülin Mazlumoğlu Kestane; Bizim hizmet anlayışımızda ayrımcılık yoktur.

 11.8.2018 21:25:48

Ahmet Altun; Bakırköy’ü Birlikte Yöneteceğiz

Ahmet Altun; Bakırköy’ü Birlikte Yöneteceğiz

 15.7.2018 20:45:54

Selçuk Biber; Bu Bir Provokasyondur

Selçuk Biber; Bu Bir Provokasyondur

 6.7.2018 02:31:26

Ateş Ünalerzen; Sizlere armağan edilen eserlere sahip çıkınız

Ateş Ünalerzen; Sizlere armağan edilen eserlere sahip çıkınız

 22.9.2017 20:06:40

BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE İKİNCİ DAYAK SKANDALI

BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE İKİNCİ DAYAK SKANDALI

 12.11.2016 04:16:19

Bakırköy Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı; İçim Yanıyor

Bakırköy Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahadırlı; İçim Yanıyor

 7.1.2009 02:35:39

Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanı Mahmut Gürcan;  Bakırköy’ün Sorunlarını Çözmeye Hazırız

Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanı Mahmut Gürcan; Bakırköy’ün Sorunlarını Çözmeye Hazırız

 29.10.2008 04:09:18

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
Kemal Çebi’nin Çantacı Meclis Üyesi Bayağı Popüler Olmuş
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 7268
 Dün : 5968
 Toplam : 18525153
 Ip No : 75.101.220.230
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.