Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
Atakent Kadın Meclisinden Çocuk İstismarına Tepki
Bülent Kerimoğlu’ndan Vatandaşa Maske Uyarısı
İCRA MAHKEMESİ BAKIRKÖY BELEDİYESİNİN İTİRAZINI RET ETTİ
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ YENİDEN PERDE DEDİ
Küçükçekmece Belediyesi’nde başkanlık katı kapıları vatandaşa kapandı!
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.1593 7.1722
  Euro 6.7664 6.8112
 
 Hava Durumu 

   
Satıcı’dan Vizyon Projeler
 
 Satıcı’dan Vizyon Projeler

Satıcı’dan Vizyon Projeler

 Tarih : 16.3.2009 01:25:26


Ak Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayı Oğuz Satıcı, geçtiğimiz günlerde yemekli bir toplantıda BİAD üyeleriyle buluştu.

 

Bakırköy İş Adamları Derneği (BİAD) salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan BİAD Başkanı A. Salim Yılmaz, dernek kapılarının tüm partilere açık olduğunu söyleyerek “BİAD olarak derneğimizin kapıları tüm siyasi partilere açıktır. Bugüne kadar derneğimizde birçok siyasiyi ağırladık. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Parti Genel Başkanları, Bakanlar, Milletvekilleri ve kendi alanlarında Türkiye’de önemli yerde olan isimleri ağırladık. 29 Mart yerel seçimleri sürecinde de birçok belediye başkan adayımız dernek üyelerimizle buluştu. Bu akşam ki konuğumuzda Ak Parti Belediye Başkan Adayı Oğuz Satıcı oldu. Kendisine hoş geldin diyorum” dedi. Yılmaz konuşmasının ardından Oğuz Satıcı’yı konuşması için kürsüye davet etti.

 

Bakırköy Vizyon Olmalı

Satıcı davete katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında “1990 yılında İTO’nun en genç meclis üyesi olarak sivil toplum oluşumlarında yer almaya başladım. İktisadi Kalkınma Vakfı yönetim kurulu üyeliği, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği yönetim kurulu başkanlığı, 2001-2008 yılları arasında da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) başkanlığı görevini sürdürdüm. Neredeyse tüm Dünyayı dolaştım bir çok ülke gördüm. Tüm bu görevlerim sonrasında en yararlı olanın bireysel anlamda insana hizmet olduğu gerçeğidir. Bu vesileyle de yerel yönetimlerde görev almak adına Bakırköy Belediye Başkanlığına aday oldum. gördüğüm kadarıyla Bakırköy son yıllarda ilçe sınırları olan belediyelerden çok geri kalmış durumda. Yeni yatırımlar ve yapılımlar yok gibi. Oysa Türkiye değil dünyada da havayolu, kara yolu ve deniz yolunu kendi bünyesinde barındıran ülke sayısı parmakların sayısı kadar azdır. Böylesine önemli unsurların bulunduğu bir ilçe vizyon bir kent olmalı. Dünya kenti olmalıdır. Bununla ilgili birçok projeler ürettik, azla yetinmek yerine çok daha fazlasına sahip olmak adına önemli projelerimiz var. Örneklemek gerekirse ülkelerin kalkınmışlıklarında en önemli etkenin rekabet ve mutluluk olduğu gerçeğinden yola çıkarak, Veliefendi, Yeşilköy ve Dünya Ticaret Merkezi arasında kalan bir bölge ve Ataköy’de olmak üzere üç kültür merkezi projemiz var. Bunları yaşama geçirmenin çok zor olmadığını biliyorum. Belki kendi kaynaklarımızla bunu başaramaya biliriz ancak Büyükşehir ve Hükümet desteği alarak sponsorlarla birlikte bu projeler kısa sürede gerçekleşecek projelerdir” dedi.

 

Sorunlar Kolay Aşılır

Bahsettiği projelerin örnek olduğunu söyleyen Satıcı konuşmasını “Burada hayata geçireceğimiz projeleri anlatmaya kalkarsak zaman yetmez. Ancak şunu söylemekte yarar var. Bakırköy nüfusunun büyük bölümü emekli insanlardan oluşuyor. Bunların bir araya gelebilecekleri sohbet edebilecekleri mekanlar yok. Akşam nüfusu 225 bin olan Bakırköy gün içinde nüfusu 2.5 Milyona çıkıyor yaptığımız araştırmalarda 60 Bin insanın sadece çalışmak için Bakırköy’e geldiğini gördük. Bakırköy’de halen güvenlik sorunları aydınlatma sorunlarının olduğunu biliyoruz. Oysa bunlar çok kolay bir şekilde aşılacak sorunlar. Ancak şimdiye kadar bunlarla ilgili hiçbir çalışma yapılmamış. Aldığımız duyumlara göre Bakırköy Belediyesinin 285 Milyon (285 Trilyon) borcu olduğu söyleniyor. Hemen her konuşmasında enkaz devraldığını söyleyen belediye başkanının yatırım yapmadan bu kadar borcun nasıl oluştuğunu insanlara açıklaması lazım. Şeffaf olması lazım. Bakırköy halkı verdiği vergilerin nereye harcandığını bilmesi lazım. Sizler iş adamlarısınız, inanıyorum ki çalışanlarınızla aranızda hiçbir kopukluk yoktur. Alt biriminden en üst kademesine kadar uyum içinde çalışıyorsunuz. Öyle olmasa zaten dernek olarak ayakta kalamazsınız. Şuda bir gerçek ki BİAD Bakırköy’de kendinden söz ettiren bir dernek. Ak Partinin Meclis Üyesi Listesine bakıldığında da bunun böyle olduğu açıkça ortada. 30 Mart sabahı Bakırköy’de yepyeni bir sayfa açacağız. Kentimizi dünya kenti yapmak için ilk günden çalışmalarımıza başlayacağız” şeklinde bitirdi.        


  Editör :  Yöntem Gazetesi

11202 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 40 Puan Verildi
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Güncel Olaylar

  Yorum ( 4 )   

 yusuf

Tarih:17.3.2009 04:50:47  

  bakırköylülere yazık olmasında

zor birseçim bakırköyü bekleyen zor birseçim var. ateş bey kazanırsa bakırköylülere yazık olacak. 5 yıldır görevde olan ateş bey birtek çivi dahi çakmadı hala bakırköylüler ateş beyi düşünüyorlarsa yazık olur.. sayın oğuz satıcı geniş vizyonuyla neden bakırköyün yeni yüzü olmasın
 Ahmet Kaplan

Tarih:16.3.2009 03:42:27  

  ateş mi, bahadırlı mı, yoksa satıcı mı?

zor seçim zor, bakırköyde atbaşı bir yarış olacak gibi. öylede görünse satıcı bir adım önde tamamlayacak insallah. ateş bey ilçeylede anlaşamıyor halkla nasıl anlaşacak merak ediyoum doğrusu. şimdiye kadar yaptığı hiç bir yatırım yok. insanlara ne alnatacak bakkart mı anlatacak gülerim valla ahmet bhadırlı zamanında bakkart vardı zaten.
 hatice

Tarih:16.3.2009 01:55:57  

  ouz bey bakırköye yakışır aday

merhaba yılmaz bey uzun zamandır gazetenizi okuyamıyoruz çıkarmıyormsunuz yoksa..bence siz bakırköyde hep olmalısınız olun ki doğrular öğrenelim. gödüğüm kadarıyla birçok gazete birilerinin kalemi gibi olmuşlar. oğuz bey bence bakırköy için ideal bir aday. kendisini tanıtımında da dinledim hatta bir kahvaltıdada dinledim. süper beyin geniş vizyon sanırım ateş beyi yerinden edecek bir aday oğuz bey.
 Ali demir

Tarih:16.3.2009 01:35:36  

  bakırköyü satıcı değiştirir

gördüğüm kadarıyla bakırköyde belediye başkanları içinde vizyonu en geniş olan oğuz satıcı gibi inanıyorum ki eğer ghaber doğruysa satıcı bakırköyü dünya kenti yapar. tek dezajantajı AKP den aday olması gibi. acak bir iki toplantısında dinledim kendisini süper bi,r iletişimi var yapmcıkta değil gayet dğal biri kazanır inşallah yanındayız satıcı
  Sayfalar : İlk Sayfa - [1] - Son Sayfa

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
CHP’lilerin Sorunu Parti değil Partiyi Yönetenler mi?
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 8608
 Dün : 8452
 Toplam : 18090933
 Ip No : 18.204.55.168
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.