Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ YENİDEN PERDE DEDİ
Küçükçekmece Belediyesi’nde başkanlık katı kapıları vatandaşa kapandı!
Küçükçekmece Belediyesini enişte, kayınço, bacanak üçlüsü mü yönetiyor?
YARGI BAKIRKÖY BELEDİYESİNE DUR DEDİ
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.8530 6.8654
  Euro 6.3719 6.4141
 
 Hava Durumu 

   
Bağcılar Modernleşiyor
 
 Bağcılar Modernleşiyor

Bağcılar Modernleşiyor

 Tarih : 8.6.2009 03:15:03


Çevre Haftası etkinliklerinde medyayla buluşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Bağcılar Kültür Sarayı’nda gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, görev süresinde çevreye yaptığı katkıları anlattı. Feyzullah Kıyıklık’ın Milletvekili seçilmesinin ardından belediye başkanlığı görevine gelen Çağrıcı, 2009 Mart’ında yapılan seçimlerle yeniden belediye başkanlığına geldi. Bağcılar'ın güzelleşmesi için yapılan çalışmaları anlatan Çağırıcı "Amacımız güzel ve yaşanabilir bir Bağcılar" dedi. Yaptığı çalışmalarla çevre ödülleri alan Çağrıcı,  Bağcılar Belediyesi olarak 2007 yılında “Çevre Hepimizin, Hepimiz Çevreciyiz” temasını işlediklerini, 2008 yılında  “Evimin Önü Evimin Bir Parçasıdır” temasını gündeme getirdiklerinin söyledi. 2009 yılı çevre temasının

‘Tohumlar Fideye, Fideler Bahçeye’ olduğunu söyleyen Çağrıcı, bu yılki projeleri ile de ödüle aday olduklarının altını çizdi.
Gazetecilerden Soru Yağmuru

Lokman Çağırıcı 1992'den bu yana arsa üzerine ruhsatsız hiçbir yapıya izin vermediklerini belirterek "Bağcılar'ı kentsel dönüşüm alanında önemli yerlere getireceğiz. Bunun içinde ilk şart TOKİ kapsamına giren bölgelerde vatandaşlarımızla öncelikli olarak onları mağdur etmeden onlarla uzlaşarak kentsel dönüşümü uygulamak olacaktır. Bu süreçte hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Geçmiş yıllarda bölgemizde çarpık yapılaşmalar had safhadaydı. Göreve geldiğimizden bu yana ruhsatsız hiçbir yapılaşmaya izin vermedik. Zaman zaman çevre düzenlemeleri ve yol genişletme çalışmaları için bazı arsaları istimlak etmek durumunda kaldık. Tüm bu çalışmaları yaparken de vatandaşlarımızı mağdur etmedik. Birçok proje çalışmalarımızda sivil toplum kuruluşlarıyla meslek odalarıyla birlikte hareket ettik. Her geçen gün gelişen ve güzelleşen bir ilçeye sahibiz” dedi.

Sırada Çağdaş Projeler Var

Çağırıcı Bağcılar'ı sanayi kenti olmaktan çıkartıp Kongre merkezi, alışveriş merkezleriyle projelendirmeye ve bunu uygulamaya başladıklarını söyleyerek şöyle konuştu "Bugün Bağcılar'da bir tane beş yıldızlı otelimiz mevcut, 4 adet otelimizin de inşaatı sürüyor. Kentsel Dönüşüm projeleriyle Bağcılar daha da güzelleşecek bugün Kemalpaşa, Göztepe, Fevzi Çakmak Mahallesi, Evren Caddesi, Kirazlı Mahallesi'nin bir kısmı Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde. Bağcılar ilçemizde metro çalışmaları 2010 yılında tamamlanacak. Projelerimzi uygulamaya girdiğinde metrodan inip kongre merkezine girebileceksiniz. Yada otelin içine girebileceksiniz. Bu tür yerler metro ile bağlantılı olacak. Dolayısıyla insanlar konaklamak için buraları tercih edecekler. Bugün Bağcılar'da daire fiyatları 300-400 Bin lira arasında. Bu bir anlamda gelişmişliğin göstergesidir. Dün Bağcılar'a varoş diyenler yarın diyebilecekler mi acaba, amacımız Bağcılar'ın daha iyi yerlere gelmesidir. Ben ve ekibim tüm gayretlerimizle canla başla çalışarak bunu yapmanın peşindeyiz. İnanıyorum ki bu projelerimiz yaşama geçecek ve bağcılar bir anlamda cazibe merkezi haline gelecektir" dedi. Kalabalık bir  gazeteci topluluğunun izlediği kahvaltılı basın toplantısına katılanlar arasında Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul, Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı Necati Karagöz de vardı.

                                                                  Yılmaz BACACI


  Editör :  Yöntem Gazetesi

1700 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Güncel Olaylar

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
BÜLENT KERİMOĞLU MECLİS ŞOVLARINA DEVAM ETTİ
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 2620
 Dün : 12712
 Toplam : 17791213
 Ip No : 34.204.191.145
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.