Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
Atakent Kadın Meclisinden Çocuk İstismarına Tepki
Bülent Kerimoğlu’ndan Vatandaşa Maske Uyarısı
İCRA MAHKEMESİ BAKIRKÖY BELEDİYESİNİN İTİRAZINI RET ETTİ
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ YENİDEN PERDE DEDİ
Küçükçekmece Belediyesi’nde başkanlık katı kapıları vatandaşa kapandı!
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.1593 7.1722
  Euro 6.7664 6.8112
 
 Hava Durumu 

   
Cevahir Otel'de Külünk İzdihamı
 
 Cevahir Otel'de Külünk İzdihamı

Cevahir Otel'de Külünk İzdihamı

 Tarih : 12.6.2009 03:48:50


Geçtiğimiz yıllarda Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda çeşitli kademelerde görevlerde bulunan Metin Külünk, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

 

Grand Cevahir Otel'de binlerce davetlinin katıldığı izdiham yaşanan toplantıda partililer sık sık külünk lehine sloganlar attı. "Milletin sahibi olduğu Ak Parti'nin 8 yıllık varlığında Türkiyemiz önemli hamleler gerçekleştirmiştir. Bu noktada geleceğe dönük daha iyi ne yapabilirizi düşünmek gereği açıktır. Ak Parti neden kuruldu? Ak Parti'nin misyonu ve vizyonu neydi? Bizim Ak Parti hareketindeki varlık nedenimiz neydi? Bunları tekrar ele almanın bizlere çok şeyler kazandıracağına eminim" diyerek sözlerine başlayan Külünk "Kadıköy Moda'daki insanımızın da, Fatih Çarşamba'daki insanımızın da yaşam tarzı bize emanet olacaktır. Bizim isteğimiz, İstanbul'da ünlü yazar Amin Maalouf'un da ifade ettiği gibi 'temel prensiplere saygı göstermeyi sağlayan' bir toplumsal çerçeve oluşturmaktır" dedi.

Siyaset Gelecek İçin Yapılır

Ak Parti'de siyaset bugün için değil gelecek için yapılır diyerek konuşmasını sürdüren Külünk "O nedenle gelecek için kadrolar oluşturmak önemlidir. Ak Parti'nin kurumsallaşması da buna bağlıdır. Nasıl ki Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u feth ederek bir medeniyet projesini Doğu ve Batı'yı kucaklayarak hayata geçirmiş ve bir 'Barış Küresi'ni hedeflemişse, biz de onun vasiyeti, emaneti olan İstanbul'da bu medeniyet projesini yeniden ayağa kaldırmak ve insanlığın hizmetine sunmak, yeni bir adalet ve barış coğrafyası oluşturmak için Ak Parti'de siyaset yapıyoruz" dedi.

Anadolu’yu Şekillendiren 3 Akıl

Siyaset vizyonunun bekçisi ve koruyucusunun millet olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Külünk "Bu siyaset vizyonunun bekçisi ve koruyucusu Millettir. Biz Anadolu'nun her pınarından yudumlayarak siyasal çizgimizi geliştirdik. Bu siyasetin temellerini Anadolu'yu şekillendiren üç akılda bulabiliriz. Birincisi Yunus Emre'nin engin varlık sevgisi, ikincisi Hacı Bektaş-ı Veli ile simgelenen Anadolu'nun insan ve doğanın ilişkisine dair zaman ötesi aklı, üçüncüsü ise Mevlana'nın sınırları aşan gönülleri fetheden tolerans ve adalet kalbidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesini geçme ve 29 Ekim 1923'te ilan ettiği Cumhuriyetin kazanımlarının geliştirilip güçlendirilmesi hedefi, milletimizin bin yıllık misyonunun adıdır" dedi.

Muhalefet Görmezden Geliyor

CHP'nin Ak Parti hizmetlerini görmezden geldiğini savunan Külünk, "Sadece İSMEK kurslarında bugüne kadar çoğunluğu kadın olan 60 bin vatandaşımızın hizmet alması dahi müthiş bir sosyal gelişim, modernleşme projesini oluşturmaktadır. Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri ve diğer toplumsal sağlık alanında atılan adımlar, sosyal tesisler ile muhafazakar kesimi sosyal hayat ile barıştıran ve tanıştıran Büyükşehir belediyemizin hizmetleri, ne yazık ki mevcut irade ile gerekli takdiri ve karşılığı almadığı açıktır. Türkiye'de devrim niteliği olan bu çalışmaları bayrağı teslim alarak hakkıyla vatandaşlarımıza anlatacağız" dedi. Partililerin yoğun sevgi gösterileriyle karşılaşan Külünk, 27 Haziran’da yapılacak olan il başkanlığı kongresinin gelecekte yeni bir değişime uğrayacağının sinyallerini verir gibiydi. Adaylık açıklamasına partililerin gösterdiği ilgiden oldukça memnun görünen Külünk, konuşması ve tavırlarıyla bir lider görüntüsü çizdi.
 
Yılmaz BACACI

 


  Editör :  Yöntem Gazetesi

10876 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Politika

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
CHP’lilerin Sorunu Parti değil Partiyi Yönetenler mi?
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 9136
 Dün : 8452
 Toplam : 18091461
 Ip No : 18.204.55.168
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.