Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
YARGI BAKIRKÖY BELEDİYESİNE DUR DEDİ
50 YILLIK DOSTLAR CEVHERİSTE BULUŞTU
Güngören Belediye Meclisi karıştı
ERTEKİN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ MEMURLARININ YÜZÜ GÜLDÜ
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.1023 6.1133
  Euro 5.4451 5.4812
 
 Hava Durumu 

   
Çocuk Rollerinden Sıkıldım
 
 Çocuk Rollerinden Sıkıldım

Çocuk Rollerinden Sıkıldım

 Tarih : 3.6.2010 13:01:15


Asmalı Konak dizisinde Seymen Ağa’nın kardeşi rolüyle tanınan Eylem Yıldız, Küçükçekmece Atıf Yılmaz Stüdyoları Söyleşileri’nin konuğu oldu.

 

Sinema ve televizyon dizilerinde aldığı rollerin yanı sıra 12. Altın Koza Film Festivali'nde aldığı Umut Vaad Eden Kadın Oyuncu Ödülü’yle dikkat çeken genç oyuncu Eylem Yıldız, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonda öğrencilerle buluştu. Küçükçekmece Atıf Yılmaz Stüdyosu’nda gerçekleştirilen söyleşide Eylem Yıldız, oyunculuk ve sinemayla ilgili görüşlerini paylaştı.

Önemli Projelerde Yer Aldım

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde oyunculuk eğitimi gördüğünü ifade eden Eylem Yıldız, Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen ‘Vişne Bahçesi’ adlı oyundaki Anya rolüyle profesyonel tiyatro kariyerinin başladığını söyledi. Kariyerine, Vişne Bahçesi, Asmalı Konak, Eğreti Gelin gibi kaliteli işlerle başladığını belirten Yıldız, “ Daha okul yıllarımda önemli projelerde yer aldım. Bunlar okuldan ayrı bir eğitim gibi oldu. Şimdiki iş seçimlerimde daha seçici davranıyorum. Yeni projelere adım atmak benim için artık daha zor” şeklinde konuştu.

Devlet Tiyatroları geleneğinden gelme bir oyuncu olarak popüler kültüre karşı olmadığının altını çizen Eylem Yıldız, popüler kültürün iyi kullanıldığında sinema ve tiyatroya olumlu etkisinin bulunduğunu söyledi. Diğer mesleklerden oyunculuğa geçişe sıcak baktığını belirten genç oyuncu, “ Örneğin Atıf Yılmaz ressamlıktan sinemaya geçmiştir. Nuri Bilge Ceylan’a bakarsak o da Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Bu tür geçişlerin sinemaya farklı bakış açıları getirdiğini düşünüyorum” dedi.

Sinema Oyunculuğu Daha Avantajı

Sinema ve tiyatro oyunculuğuyla ilgili de değerlendirmeler yapan Eylem Yıldız, sinema oyunculuğunun tiyatro oyunculuğuna göre daha avantajlı yanlarının bulunduğunu kaydetti. Tiyatro eğitimi alan ve sahneye alışan oyuncuların kamera karşısında daha gergin olduğunu vurgulayan Yıldız, “ Eğitim aldıysanız işe başlamadan önce ön yargılarınız oluyor. Ancak alaylı oyuncular daha sıcak ve rahat bir performans sergileyebiliyorlar. Türkan Şoray bu bakımdan sıcaklığını seyircilere yansıtmada çok başarılıdır” diye konuştu. 

Son olarak ileriye dönük dizi ve film projelerinden bahseden Yıldız şunları kaydetti: “ Bu sene içinde bir dizi bir de sinema filminde rol almak istiyorum. Şu anda gündemimde birkaç proje var. Sonucunun olumlu olmasını umuyorum. Ancak artık çocuk rollerinden sıkıldım. Daha farklı rollerde de oynamak istiyorum” dedi.


  Editör :  Yöntem Gazetesi

1162 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Kültür Sanat

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
CUMHURİYET DÜŞMANI MISINIZ?
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 10804
 Dün : 10244
 Toplam : 16304901
 Ip No : 3.234.208.66
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.