Anasayfa          Hakkımızda          Yazar Girişi    

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.7507 7.7647
  Euro 7.3389 7.3875
 
 Hava Durumu 

   
Bağcılar’da 40. İstişare Kurulu Toplantısı yapıldı
 
 Bağcılar’da 40. İstişare Kurulu Toplantısı yapıldı

Bağcılar’da 40. İstişare Kurulu Toplantısı yapıldı

 Tarih : 8.12.2010 19:01:10


Bağcılar’da 40’ıncı İstişare Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Bağcılar Halk Sarayı’nda düzenlenen toplantıya, Ünlü Sinema Oyuncusu ve İstanbul Eski Milletvekili ve Çevre Komisyonu Başkanı Ediz Hun da katıldı.

 

Bağcılar’da 1994 yılında başlatılan İstişare Kurulu Toplantıları’nın 40’ıncısı gerçekleştirildi. Ünlü Sinema Oyuncusu Ediz Hun’un konuşmacı olarak katılarak Çevre konusunda konferans verdiği toplantıya Bağıcılar’dan kamu kurumu, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile öğretmenler, imamlar ve muhtarlardan oluşan yaklaşık bin kişi katıldı.

Çevreyi korumak için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Hun, soruları da cevapladı. Bir vatandaşın, “Türkiye büyüyor ve enerjiye ihtiyacımız var. Nükleer enerjiye de karşı çıkılıyor, siz bu konuda ne diyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Hun, nükleer enerjiye karşı olmadığını, çok verimli bir enerji kaynağı olduğunu söyledi. Endişesinin nükleer atıkların saklanmasına yönelik olduğunu belirten Hun, güneş ve rüzgar enerjisinden istifade edilebileceğini söyledi.

Programın açılış konuşmasını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar’da her gün 730 ton çöp toplandığını söyledi. Sadece, insanların sokaklara rastgele attığı atıklara 5 milyon lira harcandığını hatırlattı ve “Bu para, sizlerin ödediği vergilerden ödeniyor. Bu para ile 40 derslikli bir okul yaptırabiliriz” dedi.

En fazla çöpün esnaf tarafından üretildiğini söyleyen Başkan Çağırıcı, 20 bin çöp kovası hazırlattıklarını ve bunu esnafa dağıtacakları bilgisini verdi. Esnafların ardından vatandaşlara yönelik çalışmaların devam edeceğini söyleyen Çağırıcı, daha sonra ise gerekli hassasiyeti göstermeyerek çevreyi kirleten vatandaşlara ceza uygulamasının başlayacağını belirtti.

Programa katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık da Bağcılar’a Kurucu Belediye Başkanı olduğu dönemde yaşadığı sorunları anlattı. Çevre kirliliğinin de sebebinin bilgi kirliliği olduğuna değindi.

DEPOZİTO SİSTEMİNİN GETİRİLMESİ GEREKİYOR

Toplantıda söz alan öğretmen Kemal Hürcan özellikle pet şişelerin büyük bir çevre kirliliğine sebep olduğuna dikkat çekerek, depozito sisteminin yasalaştırılması gerektiğini söyledi. Avrupa ülkelerinde bu sistemin uygulandığını hatırlatan Hürcan, böyle bir sistemle kirliliğin büyük oranda çözüleceğini söyledi.

Programda AK Parti İlçe Başkanı Necati Karagöz, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Kadir Kuş ile bazı Belediye Meclis Üyeleri de kısa birer değerlendirme konuşması yaptı.

 


  Editör :  Yöntem Gazetesi

14709 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorumla Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Yöntem Gazetesi

 Kategori ¬ Güncel Olaylar

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Duyuru

  HABER IHBAR HATTI 
6.1.2018 05:31:00
 Köşe Yazıları

Düşündükçe ¬

Yılmaz Bacacı

Yılmaz Bacacı ¬
Kemal Çebi’nin Çantacı Meclis Üyesi Bayağı Popüler Olmuş
MATKAP ¬

N. Erdem Bacacı

N. Erdem Bacacı ¬
Referandum Bilmecesi
 Anket

 

Son Yorumlar

Puanlanan Haberler
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Bugün : 2744
 Dün : 9160
 Toplam : 18562309
 Ip No : 3.237.94.109
     
 Reklam

 Reklam

 

Güncel Olaylar | Magazin | İstanbul | Ekonomi | Politika | Spor | Yaşam | Sağlık | Medya | Bilim Teknoloji | Kültür Sanat | Eğitim | Röportaj | Özel Haber | Video Görüntülü Haberler |

   © Copyright - 2008-2019 Yöntem Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.