Dr. Hacı Yusuf Eryazğan; Eylemlerimiz Sürecek
Haber
02 Ekim 2021 - Cumartesi 15:57
 
Dr. Hacı Yusuf Eryazğan; Eylemlerimiz Sürecek
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazğan, “Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’ne karşın kararlı duruşumuz devam ediyor.
Güncel Olaylar Haberi
Dr. Hacı Yusuf Eryazğan; Eylemlerimiz Sürecek

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazğan, “Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’ne karşın kararlı duruşumuz devam ediyor. 01 Temmuz’da yayınlanan yeni yönetmelikle ilgili henüz bakanlıktan olumlu bir adım göremedik” dedi.

Ödeme Sözleşme Yönetmeliği’ndeki onlarca ceza içeren maddenin geri çekilmesi ve hak kayıpları için bir mücadele başlattıklarını söyleyen Dr. Eryazğan, istifa dilekçeleri ellerinde Bakanlığın harekete geçmesini beklediklerine dikkat çekti:

“16 ve 27 Ağustos’ta iş bırakarak kararlığımızı ortaya koyduk.11 Eylül’de bir miting ile bize destek olan tüm STK’larla var gücümüzle haykırdık. ‘Haksızlık varsa biz yokuz’ dedik. Artık kamuoyu biliyor ki aile hekimleri, bu yönetmelik geri çekilene kadar mücadele edecek. 11 Eylül sonrası 75 il derneğimizle istişare toplantısı yaparak gelecekte yapacaklarımızı tartıştık. AHEF olarak 3.5 yıllık süreçte moderatörlüğünü yürüttüğümüz 1. Basamak Sağlık ve Emek Platformunda bulunan AHESEN, ASEF, BDS, GENEL SAĞLIK İŞ, SES, TAHUD, TTB aile hekimliği kolu ile birlikte 2 miting, 5 iş bırakma, 3 deklarasyon yayını yaparak aile hekimliği çalışanlarının sesi olduk. Ortak olarak yürüttüğümüz bu platform çalışmalarında, yönetmelikle ilgili miting sonrası değerlendirmelerimize devam ediyoruz. Ve kararımız kesinlikle yönetmelik geri çekilene kadar mücadelemizi devam etmek yönündedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Hacı, Yusuf, Eryazğan;, Eylemlerimiz, Sürecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı