Küçükçekmece Belediyesinden Her Gün 1200 kişiye Yemek
Haber
11 Mart 2021 - Perşembe 20:24
 
Küçükçekmece Belediyesinden Her Gün 1200 kişiye Yemek
Küçükçekmece Belediyesi kendi aşevinde hijyeni ön planda tutarak özenle hazırladıkları yemekleri ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor
Güncel Olaylar Haberi
Küçükçekmece Belediyesinden Her Gün 1200 kişiye Yemek

Aşevi görevlileri Küçükçekmece’de yaşayan muhtaçlığı görülen yaşlı veya engelli vatandaşlarına, varsa yakınlarına her gün iki öğün sıcak yemek ulaştırıyor. Yıl boyunca her gün bin 200 kişiye kesintisiz olarak sürdürülen yemek dağıtımı bununla da sınırlı kalmıyor. Talep olması halinde Küçükçekmece’de yakınlarını kaybeden ailelerin taziye yemekleri de karşılanarak acıları paylaşılıyor.

Aşevinde hazırlanan yemeklerle Ramazan Ayı süresince “Mahalle İftarları” programlarıyla her kesimden insanı bir araya getirerek birlikte iftar açmalarına da vesile oluyor. Bunun yanında bayram, kandil gibi özel günlerde de halkın ihtiyaçlarına göre hizmet sunuluyor. Küçükçekmece Belediyesinin öz kaynaklarıyla yürüttüğü bu çalışmada hayırsever insanların da katkı sunduğu da biliniyor. Aşevine bağışlanan gıdalar yemeklerde kullanılmanın yanı sıra talep olması halinde ihtiyaç sahiplerine kuru gıda olarak da dağıtılıyor.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: küçükçekmece belediyesi aşevi kemal çebi 1200 kişiye yemek
Yorumlar
Haber Yazılımı