SİLİVRİ’DE YAĞLI GÜREŞ HEYECANI BAŞLIYOR
Haber
29 Temmuz 2022 - Cuma 19:20
 
SİLİVRİ’DE YAĞLI GÜREŞ HEYECANI BAŞLIYOR
Silivri Belediyesinin düzenleyeceği 17. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri için hazırlıklar tamamlandı.
Spor Haberi
SİLİVRİ’DE YAĞLI GÜREŞ HEYECANI BAŞLIYOR

Silivri Belediyesinin düzenleyeceği 17. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri için hazırlıklar tamamlandı. 30 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan organizasyonda 13 farklı kategoride 34 Başpehlivan ve yaklaşık 300 Pehlivan boy gösterecek.

Silivri Belediyesi tarafından ata sporu olan güreşi yaşatmak ve geniş kitlelere duyurmak amacıyla düzenlenen 17. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri’nde hazırlıklar tamamlandı. 30 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Kavaklı Belediye Deposu karşısında hazırlanan er meydanında başlayacak olan güreşlerde 13 kategoride yaklaşık 300 Pehlivan boy gösterecek. Etkinliğe; 2022 yılı Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Cengizhan Şimşek, 2021 yılı Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Ali Gürbüz, Başpehlivanlar İsmail Balaban, Recep Kara, Şaban Yılmaz ve Mustafa Taş gibi 34 başpehlivan katılacak. 

YILMAZ: “ORGANİZASYONUMUZ KIRKPINAR’I ARATMAYACAK”

Silivrilileri 17. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri’ne davet eden Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Ata sporumuz olan güreş Anadolu topraklarında bin yıllık bir geçmişe sahip. Biz de bu kadim sporu ilçemizde yaşatmak ve gençlerimizi güreş sporuna teşvik etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 30 Temmuz’da, Kırkpınar’ı aratmayacak bir şekilde şenlik ve bayram havasında gerçekleştireceğimiz Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri’mize Silivri’de yaşayan tüm güreşseverleri davet ediyorum. Etkinliğe katılacak tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Yılmaz Bacacı
Etiketler: SİLİVRİ’DE, YAĞLI, GÜREŞ, HEYECANI, BAŞLIYOR,
Yorumlar
3244875644
Haber Yazılımı